iron FT ye Genel Bakış


        Her geçen gün daha da zorlaşan rekabet koşulları, işçilik maliyetlerinin toplam maliyetler içindeki payının sürekli sorgulanmasını zorunlu kılmaktadır. Yeni maliyet denkleminde ekonomik üretimi gerçekleştirebilmek, otomasyona dayalı üretim makineleri veya hatları olmadan neredeyse imkansız duruma gelmiştir.

        Bu farkındalıkla İron FT 1994 yılından beri montaj ambalaj ve test süreçlerinin otomatikleştirilmesi faaliyetleri ile, müşterilerimizin verimliliğini artıran, maliyet minimizasyonu ve kaliteli üretimlerine katkı sağlayan, yüksek standartlarda otomatik makineler projelendirip üretimini yapmaktadır.

        Ağırlıklı otomotiv sektörü ve beyaz eşya sektörü olmak üzere, neredeyse tüm sektörlerde müşterilerine otomasyon desteği sağlayan firmamız, otomatik fren üretim ve kontrol hattı projesinden otomatik klemens montaj makinesine, otomatik ambalaj kapak makinesinden, amortisör üretim makinelerine, otomotiv enjektör montaj makinelerinden otomatik somun torklama makinelerine, otomatik diş çekme makinelerinden rakor montaj ve paketleme makinelerine, çift açılımlı pencere yay paketi makinelerinden sıvama makinelerine, buzdolabı montaj makinelerinden otomatik duy montaj makinelerine geniş bir yelpazede iki yüzü aşkın birbirinden farklı özgün projeler geliştirme ve devreye alma başarısını göstermiştir.

        Besleme tekniği modülleri, döner tablalı otomatik montaj makineleri, Konveyörlü montaj hatları şeklinde gruplanan projelerimizle farklı müşterilerimizin farklı proseslerinde müşteri isteklerini aşan çözümler üreten firmamız, inovasyona önem vererek ve Ar-Ge sine sürekli yatırım yaparak teknoloji ve otomasyon tekniği açısından sürekli kendini yenileyip geliştirmiştir. Otomasyonu kaliteli üretime destek veriyorsa, verimliliği artırıyor, maliyetleri düşürüyorsa, beklentileri aşıyorsa kusursuz güzel ve idealdir diye tanımlayan firmamız; müşterilerinin üretim yöntemlerini modern montaj otomatları robotlar ulaştırıcı sistemler sensör ve kamara kontrol sistemleri kullanılması sonucunda geliştirmekte, bunun ötesinde prezisyon ve üretim kalitesi bakımından da yüksek bir standarda eriştirmektedir.

        Ana faaliyet alanı otomasyona dayalı montaj makineleri üretimi yanında Vibratör üretimi de yapan firmamız diğer taraftan 2001 yılından beri Konveyör konusunda Fransa’nın önde gelen firması TRANSEPT in Türkiye distribütörlüğünü de yapmakta böylelikle müşteri ihtiyaçlarını tek elden yürütecek kompakt çözümler hedeflemektedir.

        Canlı tuttuğumuz farklı sektörlere ait otomasyon tecrübemiz ve sürekli ilişkide kaldığımız teknolojik yenilikler ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına motive olmuş firmamız; müşteri mutluluğunu birinci görev sayıyor ve otomasyon sağladığı tüm işlerde müşteri yararını maksimize etmeyi göz önünde bulunduruyor, çözümleri planlıyor, ar-ge yapıyor, üretiyor ve devreye alıyor.

        Toplam kalite sistemini benimseyen, ISO 9001 standartlarını uygulayan firmamız diğer taraftan Mühendislik çalışmalarında CPM destekli Proje yönetimi, Üretim ve Kaynak kullanımlarında ise Karar Destek Sistemleri ve ERP sistemlerini kullanmaktadır.